مزایای روابط عمومی دیجیتال

روابط عمومی دیجیتال (DPR) چیست؟

روابط عمومی دیجیتال یک بخش اساسی از استراتژی‌های موفق بازاریابی امروز است که همواره برای ترویج و حمایت از یک شرکت مهم بوده است. اما هرگز به اندازه‌ای که در عصر دیجیتال اهمیت پیدا کرده است مهم نبود.

روابط عمومی دیجیتال(DPR) به استفاده از فناوری‌های دیجیتال و اجتماعی برای مدیریت آگاهی و درک، شهرت یک شرکت و سازمان از طریق نفوذ هدفمند در رسانه‌های دیجیتال می‌پردازد.

 

سرفصل محتوا

روابط عمومی دیجیتال چیست؟

روابط عمومی دیجیتال

روابط عمومی دیجیتال عبارت از ترکیب روابط عمومی سنتی با بازاریابی محتوا، رسانه‌های اجتماعی و جستجو است.

به عبارت دیگر در روابط عمومی دیجیتال متون تولیدی و محتوای مورد نظر از فرمت معمولی چاپی به فرمت صفر و یک تبدیل می‌شوند.

به طور خلاصه روابط عمومی دیجیتال تولید محتوا، ذخیره‌سازی و انتقال آن به صورت دیجیتال است، محتوا مانند روابط عمومی سنتی است اما قابلیت جستجو برای مطالب وجود دارد.

اصول روابط عمومی کاملا یکسان است و تفاوت آن با روابط عمومی دیجیتال این است که در روابط عمومی دیجیتال مخاطبان برای یک دوره‌ی طولانی از زمان هستند، چرا که توزیع‌ها مانند چاپ‌های سنتی نیست.

روابط عمومی دیجیتال از رسانه‌های معمولی بازاریابی دیجیتال به منظور مدیریت اعتبار خود استفاده می‌کنند.

تبدیل اخبار به مکالمات و دور زدن رسانه‌ها و صحبت با مخاطبان هدف آنلاین به صورت مستقیم است. ما می‌توانیم از رسانه‌های اجتماعی، وبلاگ‌ها، بررسی‌ها و محتوا برای ایجاد گفتگو و مکالمات استفاده کنیم.

به عنوان مثال اگر شما تولیدکننده یک پروژه ابتکاری جدید هستید، روابط عمومی دیجیتال به این معنی است که علاوه بر این‌که این نوآوری را در رسانه‌هایی مثل روزنامه، مجلات و غیره به اشتراک می‌گذارید آن را در وب‌سایت خود نیز آپلود کنید و از طریق کانال‌های رسانه‌های اجتماعی آن را ترویج بدهید.

در نتیجه شما نتیجه کار خود را با دوستان و افراد هم‌سان در صنعت خودتان به اشتراک می‌گذارید و مشتریان بالقوه بدست خواهید آورید.

برای فهم بهتر روابط عمومی دیجیتال ، شناخت تفاوت های آن با روابط عمومی سنتی به ما کمک می کند.

اهداف هر دوی روابط عمومی سنتی و دیجیتال یکسان است اما تاکتیک و روش های بکارگیری آنها با هم متفاوت است. هدف میانی هر دو افزایش شهرت، اعتبار و آگاهی از برند نزد مشتریان و هدف نهایی هر دو افزایش فروش و تعامل بیشتر با کاربران است.

 

روابط عمومی دیجیتال و سنتی

روابط عمومی دیجیتال و سنتی

نگاه به دنیای تجارت به درک بهتر تفاوت این دو کمک می کند. علاقه مندان به روابط عمومی اغلب در دو شاخه به فعالیت می پردازند. یک گروه از روابط عمومی سنتی فعالیت های خود را بصورت آفلاین انجام می دهند.

پس از تحولات دیجیتالی، تمامی فعالیت های آنها تحت شعاع دنیای دیجیتال قرار گرفت. کم کم این افراد به فعالیت های مذاکره با مشتری ها در وبسایت ها، بازاریابی اینفلوئنسر و پرسه زنی در شبکه های اجتماعی مشغول شدند.

گروه دوم عده ای هستند که به بازاریابی محتوا و سئو و بهینه سازی روی آوردند. این گروه به خوبی می دانند که محتوا در برقراری و اثرگذاری بر کاربران چقدر تاثیرگذار است و تا حد ممکن می خواهند که محتوای باکیفیت تولید کنند.

روابط عمومی دیجیتال از ترکیب این دو گروه حاصل می شود. متخصصان روابط عمومی دیجیتال با بکارگیری استراتژی ارایه محتوای باکیفیت و رعایت اصول سئو، رتبه سایت را در موتورهای جستجو افزایش می دهند.

 

مزایای روابط عمومی دیجیتال چیست؟

مزایای روابط عمومی دیجیتال

ترکیب همه ی این مزیت ها به بهبود و برتری کسب و کار شما کمک می کند.

افزایش بازدید از طریق لینک سازی مناسب از منابع معتبر

هنگامی که سایت های معتبر لینک سایت شما را برای ارجاع در اختیار کاربران خود می گذارند، کاربران آنها سایت شما را به عنوان یک منبع معتبر می شناسند.

گوگل احترام زیادی برای کاربران قائل است و معتقد است که تنها سایت های معتبر و باکیفیت ارزش رتبه برتر را دارند.

بنابراین برای جلب توجه موتور جستجوی گوگل باید کیفیت محتوا و سایت خود را بالا ببرید. هرچقدر لینک سایت های معتبر به سایت شما زیادتر باشد، گوگل رتبه سایت شما را بیشتر افزایش می دهد.

افزایش اعتبار برند و میزان وفاداری به برند

هدف هر کمپین بازاریابی محتوا همین است. کاربران به محتوایی که برایشان ارایه می دهید اهمیت قائل اند. اگر محتوای ارایه شده محتوای سبز باشد و واقعا برای کاربران مفید باشد، اعتبار برند بیشتر می شود و میزان وفاداری به برند بالا می رود.

ییشتر بخوانید: رپرتاژ آگهی چیست و چگونه به برندسازی کمک می کند؟

اشتراک گذاری محتوا در شبکه های اجتماعی توسط کاربران

کاربران محتواهای باکیفیت را با دوستان خود به اشتراک می گذارند. این مورد وجهه آنلاین برند شما را بهتر جلوه می دهد و ترافیک زیادی برای شما ایجاد می کند.

کمک به سنجش موفقیت

روابط عمومی دیجیتال به شما کمک می کند تا تمامی جنبه های دیجیتالی کسب و کار خود را اندازه گیری کنید. هم چنین به شما می گوید که با استفاده از چه ابزاری، چگونه و به چه مدت می توانید کسب و کار خود را ارتقاء دهید.

استراتژی مقرون به صرفه

موفقیت های حاصله از روابط عمومی دیجیتال برای شما به نسبت سود آن بسیار ارزان تمام می شود. روابط عمومی دیجیتال را برای کسب و کار خود راه اندازی کنید تا تاثیر ان را بر میزان بازدید و افزایش فروش کسب و کار خود ببینید.

 

روابط عمومی دیجیتال در سال ۲۰۱۹

در طی تحقیقاتی، کمتر از ۱۰% بازاریاب ها بر روی PR دیجیتال در ۲۰۱۹ تمرکز دارند.

Zazzle Media وضعیت تحقیق بازاریابی محتوایی خودشان در سال ۲۰۱۹ را منتشر کرد که نشان داد کمتر از یک دهم از بازاریاب های اینترنتی (۹%) بر روی PR دیجیتال در ۲۰۱۹ تمرکز دارند.

با این وجود، بیش از سه چهارم (۷۶%) بیان کردند که آگاهی برند یکی از مهم ترین شاخص های عملکردی برای آن ها می باشد.

روابط عمومی دیجیتال در سال 2019

نه فقط این موضوع، بلکه ۲۵% از بازاریاب های محتوایی دیگر در فعالیت های PR آفلاین فعالیت نمی کنند زیرا این روش به عنوان یک کانال غیر موثر در سال های اخیر شناخته شده است.

به نظر می رسد که بین اهداف مطلوب بازاریاب ها و تکنیک های مورد نیاز برای رسیدن به این اهداف، نوعی عدم پیوستگی ایجاد شده است.

در نتیجه چرا بازاریاب ها به نظر نسبت به توزیع خارجی نگرانی کمتری دارند و چرا شما باید حتما PR دیجیتال را در نظر داشته باشید تا بتوانید در فعالیت های بازاریابی، جایگاه خودتان را حفظ کنید؟

آگاهی برند

در حالی که ایجاد محتوای متنی در وبلاگ به نظر باعث می شود کاربران به سایت شما بیایند، ما نیازمند مکانیزمی هستیم که باعث شود این افراد نخست به سمت وبسایت جذب شوند.

PR دیجیتال می تواند به کاربران کمک کند تا سایت شما را به روشی ارگانیک تر در مقایسه با روش های تبلیغاتی هدفمند، پیدا کنند.

روابط عمومی دیجیتال 2019

در این تحقیق نشان داده شده است که یک سوم از بازاریاب ها می خواهند از طریق توزیع محتوا به کاربران جدیدی دست پیدا کنند، اما بدون PR دیجیتال این کار قطعا دشوار خواهد بود.

محافظت از برند

روابط عمومی دیجیتال، شما را قادر می سازد تا نسبت به موضوعاتی که در رابطه با برند شما مطرح می شود کنترل داشته باشید و در گفتگو های کاری مشارکت داشته باشید که بدون PR، این امر برای شما محقق نخواهد شد.

بعد دیجیتال، به شما این امکان را می دهد تا به روز رسانی های زمان واقعی از نظر پوشش محتوایی دریافت کنید که مثلا نام شما در آن محتوا بیان شده است و فورا می توانید اقدام کنید تا بتوانید از این فرصت استفاده کنید و بازخورد های مثبت یا منفی را به دست بیاورید.

محافظت از نام برند به خصوص در SERP ها، یکی از ابزار بسیار قوی برای PR ها می باشد.

بیشتر بخوانید: راهکارهایی برای تبدیل کسب و کار به یک برند

لینک سازی

یکی از مهم ترین بخش های فعالیت های PR دیجیتال، این است که معمولا این فعالیت های PR با دارایی های محتوایی همراه می شوند که قابلیت جذب لینک را دارند و ممکن است در پوشش های رسانه ای، ذکر شوند.

ایجاد لینک فعالیتی است که فعالیت های کلاه سیاه زیادی در این راستا برای رسیدن به موفقیت انجام می شود که این موارد شامل پرداخت برای لینک، فهرست بندی ها و موارد دیگر می باشد.

PR دیجیتال به شما این امکان را می دهد تا از تمام این تکنیک ها و خطر همراه با آن ها اجتناب کنید و لینک های صحیح از نشریات معتبر دریافت کنید.

بیشتر بخوانید: بالا بردن رتبه وب سایت با بک لینک اصولی

Simon Penson مدیر عامل Zazzle Media، در رابطه با این آمار این گونه می گوید:

“آگاهی نسبت به برند، به عنوان یکی از اصلی ترین نقاط تمرکز در سال ۲۰۱۹ در زمینه تلاش های بازاریابی محتوایی برند، شناخته شده است. در حالی که می توان از طریق چند تکنیک بازاریابی به این هدف نائل شد، اما PR دیجیتال یکی از قوی ترین ابزار برای رساندن نام خودتان به گوش مخاطبین جدید می باشد.

سال ۲۰۱۹ به نظر سال بسیار جذابی برای بازاریابی محتوایی می باشد و PR دیجیتال می تواند کلیدی باشد که باعث افزایش آگاهی و قابلیت رویت برای برند شما شود.”

 

میزان موفقیت روابط عمومی دیجیتال را چگونه اندازه گیری کنیم؟

روابط عمومی دیجیتال

برای اندازه گیری میزان موفقیت روابط عمومی دیجیتال لازم است میزان موفقیت شاخص های زیر را بررسی کنیم.

تعداد لینک های ایجاد شده

لینک ها در بخش هایی که بیشتر به چشم می آیند باید ظاهر شوند. حتما از قرار گیری لینک ها در صفحات خود در میان محتواهای خود اطمینان حاصل کنید زیرا لینک هایی که در پایین برگ (فوتر) و یا عنوان‌ها ظاهر می شوند ارزش کمتری نسبت به لینک هایی دارند که در وسط محتوا می آیند.

کیفیت محتوا

خیلی خوب است که اینفلوئنسر ها محتواهای شما را به اشتراک بگذارند. اما به همان اندازه بد است اگر لینک های جاسازی شده در محتواهای شما کار نکند.

بیشتر بخوانید: رموز ایجاد محتوای جذاب؛ ترغیب دیگران برای به اشتراک گذاشتن

میزان آگاهی از برند

اندازه گیری آن کمی سخت است. آگاهی از برند به ما می گوید که چه تعدادی از کاربران با برند شما آشنا هستند. آگاهی از برند به مقادیر زیادی بستگی دارد.

میزان بازدید

اینکه چند نفر از طریق محتوای به اشتراک گذاشته شده، به سایت شما رجوع کرده اند.

میزان اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

اینکه محتوای شما توسط چند نفر مختلف دیده شده است و چندین بار به اشتراک گذاشته شده است.

نرخ بازگشت سرمایه (ROI)

بسته به اهداف تجاری شما شاخص های زیر می تواند در اندازه گیری نرخ بازگشت سرمایه به شما کمک کند:

قابل مشاهده بودن
همکاری
محتوا
حس به برند داشتن
یازدید سایت
درآمد
فروش و درآمدزایی

بیشتر بخوانید: نرخ بازگشت سرمایه ROI چیست؟

روابط عمومی دیجیتال به تنهایی نمی تواند فروش شما را زیاد کند اما به کمک سایر استراتژی ها به مرور زمان می تواند به خوبی فروش شما را زیاد کند. روابط عمومی دیجیتال با بررسی محیط کلان به شما کمک می کند که بهتر کاربران هدف خود را بشناسید.

گوگل آنالایتیک

گوگل آنالایتیک ابزار قوی برای اندازه گیری نرخ بازگشت سرمایه است. به کمک آن می توانید حتی بفهمید که چه تعداد کاربران از سایت های دیگر وارد سایت شما شده اند.

بیشتر بخوانید: گوگل آنالیتیکس Google Analytics چیست و چرا باید آن را نصب کنید؟

منبع: ibazaryabi.com – metaweb.co – newseo.ir

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − دوازده =