پینترست و بازاریابی تجاری محلی

پینترست و سئو محلی (بازاریابی تجاری محلی)

پینترست یکی از سریعترین وب سایت های در حال رشد است که تا ۱۵۰ میلیون نفر بازدید کننده ی منحصر به فرد را به خود اختصاص داده است. استفاده از آن در تلفن همراه آن بسیار زیاد است (بیش از ۸۰ درصد از به اشتراک گذاری در پینترست در تبلت و ۳۰ درصد در گوشی اتفاق می افتد) و آن را یک مکان اصلی برای شکل گیری رفتار اجتماعی محلی می داند. در نتیجه پینترست سئو محلی (بازاریابی تجاری محلی) ارتباط تنگاتنگی با هم دارند.

بیشتر بخوانید: آشنایی با شبکه اجتماعی پینترست Pinterest

در اینجا چند نکته برای استفاده بیشتر از این شبکه اجتماعی بیان می نماییم :

 

سرفصل محتوا

یک حساب تجاری در پینترست ایجاد کنید

حساب تجاری در پینترست

 

به مانند فیس بوک و  Google+، این امکان وحود دارد که هم یک حساب تحاری و هم یک حساب شخصی داشته باشید.

اولین گام در ساختن بیشتر پینترست ، ثبت نام کسب و کار  شماست. اگر شما قبلا از حساب شخصی خود به عنوان کسب و کار خود استفاده کرده اید، این نیز خوب است.

پینترست به شما این امکان را می دهد که حساب شخصی خود را به راحتی به حساب تجاری تبدیل کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش پینترست

 

مواردی را که افراد از سایت شما پین می کنند زیر نظر بگیرید (و البته از سایت های رقبای خود)

پینترست خوراک هایی از پین ها از هر وبسایتی در جهان منتشر می کند، البته وبسایت هایی که حداقل یک قطعه از محتوای پین شده داشته باشند!

برای دیدن آنچه که قبلا در وب سایت خود محبوب بوده ، فقط …http: //www.pinterest.com/sourc را تایپ کنید و نام دامنه خود را در انتهای اضافه کنید، مانند این:

http://www.pinterest.com/source/epicgolf.com

pinterest_analytics

در پین های محتویات خود، ببینید که چه کسی آنها را پین کرده و مطمئن شوید که آنها را دنبال کنید (اکنون که یک حساب تجاری دارید)! شما می توانید این روند را با سایت های رقبای خود تکرار کنید تا به شما ایده های بیشتری درباره افرادی که دنبال می کنید، بپردازید.

برای طرفداران محتوای شما، می توانید یک مکالمه را در قسمت نظرات پین خود ایجاد کنید. از آنها بخاطر علاقه به مطالب خود تشکر کنیم، از آنها در مورد اینکه چه چیزی در موارد پین شده را دوست داشتند بپرسیم، و غیره.

در نهایت شما می توانید نگاهی به محتوای رقبای خود بیاندازید، موارد جذاب برای کاربران پینترست را بیابید، و در نظر بگیرید موارد مشابه را در پینترست خود ارسال کنید.

 

به هر موضوع خود یک برد (تابلو: Board) اختصاص دهید

اکثر شرکت هایی که با پینترست موفق هستند دارای حداقل ۱۵-۲۰ برد هستند. در حالی که شما قطعا این تعداد زیاد از برد را مستقیما نیاز ندارید، اما بخش هایی از انواع محتوا که پین می کنید برای طرفداران و موتورهای جستجو مفید است. گاهی صفحات پینترست به خوبی می توانند در نتایج جستجو رتبه بندی شوند!

ساخت برد در پینترست

 

برای مثال، شما می توانید یک برد منحصر به فرد برای هر سازنده ای که محصولات آنها را فروخته اید، یک برد برای بیان رضایت مشتری هایی که از شما محصولی دریافت کرده اند، یک برد  منحصر به فرد برای محتوای همکاران و محتوای الهام بخش، ایجاد کنید.

 

حداقل یکبار در روز پین  کنید

شبیه به توییتر، عمر مفید یک پین  می تواند نسبتا کوتاه باشد. اطمینان حاصل کنید که حداقل یک پین را در کارهای روزانه خود جای داده اید.

بیشتر بخوانید: بهبود سئو با پینترست

 

از منابع مختلف پین کنید

همانند سایر شبکه های اجتماعی، به اشتراک گذاری مراقبت می خواهد. درجه خاصی از کارما در ایجاد یک پروفایل اجتماعی وجود دارد و دیدن یک حساب رسانه ای محبوب اجتماعی که هم منزوی باشد  و هم موفق ، بسیار نادر است.

توجه خاصی به منابعی که می خواهید از آنها اطلاع رسانی نمایید، داشته باشید – چه آنها شرکت های دیگر باشند چه کاربران فردی.

محتوا را از وب سایت های خود به صفحات خود منتقل کنید، مطالب تازه ای که به پینترست اضافه کرده اید، و اظهار نظر در مورد پین های خود، همه ی راه هایی هستند که می توانید توجه دیگران را جلب کنید. (هنگام انجام این کار، افراد از هر دو راه داشبورد و ایمیل، اعلان دریافت می کنند.)

pinterest_notification

pinterest_notification_email

 

یک حساب تجاری در Foursquare ایجاد نمایید

در حال بحث در مورد پینترست و سئو محلی هستیم اما بله، چیزی که شنیدید درست است. برای به حداکثر رساندن موفقیت شما در پینترست، مهم است که یک حساب Foursquare داشته باشدید. . این دو شبکه در نوامبر ۲۰۱۳ یک ادغام به نام “پین های محل Place Pins” را اعلام کردند.

شما می توانید این ادعا را در Foursquare بررسی نمایید تا اطمینان حاصل کنید که این سرویس جدید توسط پینترست پیدا می شود.

 

تحربه ای با Place Pins

اضافه کردن نقشه در پینترست

 

اثرات درازمدت مشارکت Pinterest-Foursquare تا به حال دیده نشده، اما حداقل باید مطمئن شوید که هر یک از عکسهایی که شما از وبسایت خود با محل کسب و کارتان پیگیری کرده اید، برچسبگذاری کنید.

و اگر بردهای موجود در حساب شما  برچسب جزییات جغرافیایی را دارند، شما می توانید با به روزرسانی پین های موجود خود را با لوکیشن، به این تابلوها نقشه اضافه کنید.

 

کلام آخر

در این پست در مورد پینترست و سئو محلی (بازاریابی تجاری محلی) صحبت کردیم و تمام موارد گقته شده در لوکال سئو نیز مفید است.

بیشتر بخوانید: لوکال سئو Local SEO چیست؟

شاید پینترست در ایران هنوز جایگاه خود را پیدا نکرده باشد اما موج یک شبکه های اجتماعی می تواند به یکباره جامعه ا فرابگیرد، پس آماده باشد.

علاوه بر این همان طور که در متن گفتیم شما می توانید از طریق محتوای پین شده در پینترست در جستجو ها جایگاه پیدا نمایید و ترافیکی برای سایت خود ایجاد نمایید.

در انتها شما می توانید حساب های کاربری موفق را مطالعه نمایید و از آنها ایده بگیرید.

موفقیت ها و تجربیات خود را در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − نه =