Google-Alerts

گوگل آلرتز برای لینک سازی ؛ یک راهنمای سریع و ساده

در این مطلب راهنمای ساده و سریعی در مورد گوگل آلرتز برای لینک سازی بیان می نماییم. اگر به دنبال لینک سازی هستید، می دانید چقدر دشوار است که بتوانید صاحبان سایت ها را ترغیب کنید که با سایت شما یک پیوند از پیش تعیین نشده و غیرمنتظره برقرار کنند. این مطلب حتی برای شما که سالهاست در حال ایجاد پیوند هستید و البته مطالب خوبی هم دارید، صدق می کند.

به همین دلیل ندایی مقدس به ما میگوید که  “لینک سازی رابطه سازی است” . اغلب قبل از ایجاد لینک ابتدا باید با صاحب سایت رابطه برقرار کنید.

این بدان معناست که از دنبال کردن آنها در توییتر ، اظهار نظر در مورد پست های آنها ، نوشتن ایمیل برای آنها برای بحث در مورد محتوای آنها بدون پیوند زدن و غیره استفاده کنید. این یک استراتژی تولیدی است ، اما یک برنامه زمان بر است.

با این حال ، یک استراتژی نسبتاً سریع برای لینک سازی وجود دارد.

آیا گوش شما خارش دارد؟ اگر شما خرافاتی هستید ، این بدان معنی است که شخصی در مورد شما صحبت می کند.

گاهی اوقات یک مدیر سایت نام تجاری ، محصولات یا کلمات کلیدی مورد نظر شما را بدون لینک به شما در سایت خود منتشر می کند. در سئو ، اینها به عنوان فرصتهای “یادآوری تازه یا شیرین (Fresh Mention)” شناخته می شوند.

اینها معمولاً برخی از ساده ترین فرصت های ایجاد لینک در دسترس هستند ، زیرا لازم نیست خودتان را برای صاحب سایت توضیح دهید. فقط باید از آنها بخواهید برچسب <a href> را در کد قرار دهند.

اما این Fresh Mention ها را چگونه پیدا کنیم؟ روش ها و ابزارهای مختلفی وجود دارد ، اما امروز من می خواهم یکی از مواردی را که بیشتر از آن استفاده می کنم به شما معرفی کنم: گوگل آلرتز.

Google Alerts بسیاری فراتر از دنیای لینک سازی و سئو سودمند است ، اما بدون شک بهترین راه برای استفاده از فرصت های Fresh Mention جدید شما است. اجازه دهید توضیح دهم که چگونه می توانید از آن استفاده کنید!

بیشتر بخوانید: گوگل آلرت Google Alerts چیست؟ آموزش استفاده از آن

سرفصل محتوا

ستاپ Google Alerts

اول از همه ، واضح است: شما به لینک درست نیاز دارید. برای شروع استفاده از گوگل آلرتز ، به گوگل آلرتز بروید. می توانید هشدارها را بدون حساب Gmail تنظیم کنید ، اما توصیه می کنم یکی از آنها را داشته باشید.

وقتی یک حساب کاربری تنظیم کرده و  به گوگل آلرتز بروید. فرض کنید که می خواهید یک هشدار برای یادآوری لینک سازی ایجاد کنید. عبارت مورد نظر را در نوار بالا تایپ نمایید.

ابتدا از شما می پرسد که می خواهید این هشدار ها یا همان آلرت ها به چه جیمیلی ارسال شود، پس ابتدا ایمیل موردنظر خود را انتخاب نمایید. بر روی دکمه “Create Alert” کلیک کنید و هشدارها به صندوق ورودی انتخابی شما  ارسال می شوند.

با این حال ، قبل از انجام این کار می توانید چند تنظیم را . برای دیدن لیبرای شخصی سازی هشدار خود انجام دهید. روی دکمه “Show options” کلیک کنید.

در تصویر زیر من کلمه “سئو پارسیان” را به عنوان هشدار قرار دادم :

google alerts

 

هر مورد به طور خودکار با تنظیم پیش فرض پر می شود. می توانید تنظیمات را طوری تنظیم کنید که فقط از مناطق خاص ، انواع خاصی از محتوا و موارد دیگر هشدار دریافت کنید.  به عنوان مثال اگر می خواهید در مطالب فارسی جستجو نماید باید زبان را تغییر دهید. وقتی تنظیمات تمام شد ، می توانید هشدار را ایجاد کنید!

 

نکات Google Alert

۱- علامت کوتیشن (“) یا نقل قول

توجه کنید که اگر از آلرت چند کله ای استفاده نمایید شامل صفحاتی می شود که در مورد هر کلمه به طور جداگانه صحبت می کنند .به عنوان مثال هشداری برای لینک سازی می گذاریم اما نتایجی متفاوت برای کلمه لینک و کلمه سازی به طور جداگانه برای ما نشان داده می شود که اصلا منظور ما نبوده اند.

بنابراین ، چگونه می توانید اطمینان حاصل کنید که فقط برای یک عبارت دقیق نتیجه می گیرید؟ علائم نقل قول!

علامت های نقل قول نشان می دهد که شما به دنبال تطابق دقیق آن عبارت هستید ، بنابراین وقتی با استفاده از آنها هشدار تنظیم می کنید ،نتایج دقیقتری به دست می آورید. توجه داشته باشید که می توانید اصطلاحات را با و بدون علامت نقل قول در یک هشدار ترکیب کنید.

بیشتر بخوانید: اشتباهات لینک سازی

 

۲- چندین هشدار تنظیم کنید

اگر از Google Alerts برای ایجاد پیوند استفاده می کنید ، توصیه می کنم بیش از یک هشدار تنظیم کنید. برخی از موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • نام تجاری شما
  • محصولات یا خدمات شما
  • کلمات کلیدی متمرکز شما
  • شخصیت های مرتبط با نام تجاری شما

اگر نگران سیل ایمیل ها به صندوق ورودی خود هستید ، تنظیمات را طوری قرار دهید تا روزهای تحویل را کاهش دهد. همچنین می توانید یک حساب Gmail جداگانه ایجاد کنید که فقط برای دریافت این ایمیل ها باشد. من شخصاً اولی را گزینه بهتر می دانم اما افرادی را می شناسم که دومی را انجام می دهند.

تنظیم هشدارها را برای رقبا نیز در نظر بگیرید. با انجام این کار ، می توانید پنجره ای برای ایجاد لینک ها و راهبردهای تبلیغاتی که می توانید از آنها بیاموزید ، ایجاد کند.

در کنار آن ، ممکن است سایت های هدف بالقوه جدیدی را پیدا کنید که از شما یرا نمی شناسند. اگر آنها از رقیب شما نام ببرند ، به احتمال زیاد آنها به بازار هدف شما مربوط هستند.

بیشتر بخوانید: ۷ ابزار چک کردن بک لینک های رقبا

همچنین ممکن است اشتباهاتی در این هشدار ها وجود داشته باشد حتی با توجه به هوشمند بودن الگوریتم های گوگل!

 

کلام پایانی

Google Alerts می تواند برای اهداف دیگری غیر از لینک سازی نیز مفید باشد. مطمئناً اگر شما درگیر یک کمپین مدیریت آنلاین هستید ، آن یک ضرورت هستند.

اگر به دنبال لینک سازی هستید ، ابزارهای لینک سازی عالی و بسیار دیگری نیز وجود دارند که می توانند استراتژی “Fresh Mention” شما را تکمیل کنند ، اما Google Alerts ضروری است. امیدوارم گوگل آلرتز برای لینک سازی برای شما مفید باشد.

ترجمه از سئو پارسیان

منبع: moz.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 18 =